Podobnosť vôbec nie náhodná

Autor:

Príbehy z nášho Happy city sú si v mnohom podobné. Nie je to náhoda. Ukazuje to na spôsob, akým predstavitelia nášho mesta s ľuďmi zaobchádzajú.

Stránka Happy City vytvorila priestor pre tých, ktorí nemajú možnosť prehovoriť v oficiálnych médiách v Hlohovci. A primátor namiesto toho, aby ako volený zástupca všetkých občanov mesta diskutoval o zverejnených problémoch a riešil ich, venuje sa vo svojich videách ďalším klamstvám a ohováraniu už aj tak prenasledovaných občanov nášho mesta. Na ich prezentovanie využíva dokonca aj verejnoprávny rozhlas. A tu sa ponúka vážna otázka. Čo je to za redaktora, ktorý nechá odznieť v relácii RTVS neoverené a zavádzajúce názory jednej osoby a nedá možnosť druhej strane sa vyjadriť? Len v posledných desiatich minútach relácie Nočná pyramída odznelo niekoľko neprávd. Napríklad o tom, ako dostali prepustení pracovníci 7 a 8 mesačných platov. V skutočnosti dostali 3 mesačné platy. Alebo o tom, ako dvaja z prepustených aj tak išli do dôchodku. Do dôchodku išla len jedna osoba. A jeho dehonestujúca veta o tom, že prepustil takzvané ikony kultúry komentár nepotrebuje. Oni sa ikonami necítili, len robili s láskou a čo najlepšie svoju prácu.

Primátor vytvára všetkými dostupnými prostriedkami /a má ich v rukách všetky/ JEDEN názor. Ten svoj. Iný názor trestá okamžitou odvetou. Inak sa nedá chápať stopercentné zvýšenie nájomného pre pána Módera v Mestskom kultúrnom centre, nikomu inému nájomné zvýšené nebolo. Ako inak sa dá chápať cenzúra v Živote v Hlohovci č. 2/2018 na s. 7 v článku Zvečnené v kameni a skle, kde bolo vyškrtnuté meno pani Pekarovičovej, ktorá uvedenie publikácie o hlohovskom rodákovi Deziderovi Castiglionem moderovala? Kam smeruje naše mesto? Nevieme. Nebude to však dobrý smer, keď v ňom nie je priestor pre pluralitu, pre mnohorakosť názorov. Chápeme dostatočne, aké je to nebezpečné?

Prečo sa voči invektívam primátora ľudia z príbehov nebránia? Podobných príbehov je v našom Happy City viac ako dosť. Ich účastníci nemajú odvahu prehovoriť o nich verejne, ale vedia, komu majú veriť. A majú svoje rodiny, ktoré s nimi ich trápenia prežívajú. A tí tiež vedia, aká je pravda a šíria ju ďalej. To je tá najlepšia obrana. A prečo sa momentálne na stránke neobjavujú nové príspevky? Odpoveď je jasná. Nie každý je dostatočne silný uniesť prenasledovanie, ktoré zo strany najvyššieho predstaviteľa nášho mesta okamžite nasleduje.